Pazar, Aralık 11, 2005

Merhaba

Uzun süredir yazamadım,biliyorum.Ama hayırlı haberlerle dönüyorum.

Bir ev aldık.Şimdi de onun tadilat işlemlerine başlamak istiyoruz. Ev almak , gerçekten zor zenaatmış. Bir gün önceden ev sahibi ile konuş. Parayı nasıl ödeme yapacağını kararlaştır. Tapu işlemleri, paranın ödemesi falan derken 2 gün onunla geçti. Evi alınca da nerdeyse İzmir'deki yok yok abarttım, Karşıyaka'daki tüm dekorasyoncuları dolaş, eve götür,ölçsünler, biçsinler, proje yapsınlar ve fiyat versinler. Kardeşim,bu kadar mı farklı fiyatlandırma olur? Malzeme belli. Projeler aşağı yukarı aynı. İstenenler belli. Arada 3-5 milyarlık fark olur mu? Sonuçta MDF heryerde MDF. Ama süper bir tadilat kültürüm oluştu. Bunu hemen paraya tahvil etmeli. Ben de bir dekorasyon- tadilat dükkanı açıcam. Nasılsa nerden hangi ustayı bulacağımı da biliyorum.

Bu akşam arkadaşlar gelecek.Sabah 11'de gittiğim tadilatçıdan eve 3 gibi dönebildim.O saatten sonra etrafı topla, lavaboları ov, börek, kısır ve pasta yap. Ayaklarım dibime vurdu valla. Allahtan gelenler yakın arkadaşlar. Kimse oturup ayağına hizmet beklemez.Hep birlikte yer,hep birlikte toplarız.O yüzden ancak akşam onlar gelince dinlenebilicem. Bu arada beyazlar çamaşır makinesinde dönüyor. Birazdan onları da asmak lazım. Bir çamaşırları asmak, iki bulaşık makinasından yıkananları çıkarmak. Çok sinir ediyor beni. Yok mu bunları direkt yapacak bir alet ya?

7 yorum:

nine ile dede dedi ki...

Karabaglar'da daha uygun yapan yerler mutlaka vardir. (Gerci, isin ustasina soylemek ayip oldu simdi biraz ama:))

huysuz ve tatlı dedi ki...

eviniz hayırlı olsun çenebaz :)

Koyubeyaz dedi ki...

Hayirli ugurlu olsun Cenebaz darisi basimiza...

pirik dedi ki...

güle güle otur...

morkatya dedi ki...

güle güle oturun :)
beni de, daha yeni yıkanmış çamaşırları makineden çıkarırken bile bunları nasıl ütüleyeceğim korkusu basıyor. ben de ütünün bir kolay yolunun icat edilmesini istiyorum.

cenebaz dedi ki...

Hepinize teşekkür ederim.Darısı olmayan herkesin başına ve çok daha iyileri inşallah.

yemekvebiz dedi ki...

iyi gunlerde otur cenebaz,
benim ailemde bostanli karsiyakada,
cok seviyorum oralari.

camasir asmaktan kurtulmak icin kurutma makinasi al :))

bulasiklari kaldirmak icinde oglunu organize et :) benim buyuk oglan yapardi yillarca o isi...

sevgilerimle
zeynep