Çarşamba, Haziran 04, 2008

Karpuz kabuğu..


Bloğu çok boşladım ama biraz koşuşturmaca, biraz da yaz rehavetinden olsa gerek, hiç içimden yazmak gelmedi. Bizim evde bilgisayar küçük odada duruyor. Kışın iyi de, yazın o odaya tıkılmak istemiyorum. Bu arada biraz işlerim vardı, bir arkadaşım dün ameliyat oldu, onunla ilgilendim, arabamızı sattık, araba benim üzerimeydi, onun satış işlemlerine koşuşturdum falan derken bir baktım son posttan bu yana 8 gün geçmiş.

Bir önceki hafta Çeşme'ye gidip temizlik için anahtar bırakmıştık. Bu hafta sonu yazlığa gittik. Her yer temizlenmiş. Ama tabi beni bekleyen işler de vardı. Tüm mutfak malzemelerinin(tabak, bardak, tencere,işte aklınıza gelen her şey çay süzgüsüne dek) yıkanabilenlerini bulaşık makinesine attım, yıkanamayanları elde yıkadım. Tüm yastıklar, kilimler ve birkaç parça nevresim çamaşır makinesinde yıkandı. Tabi bunlar bir kerede bitmedi. Çamaşır makinesi 9-10 kez, bulaşık mak. ise 5-6 kez dönmüştür, tabi 2 gün boyunca. Ama biz yine de oğlumla fırsat yaratıp denize de girdik. Normalde çok rüzgarlı ve dalgalı olan deniz 2 gün boyunca çarşaf gibi ve ılıktı. Yüzdük, biraz güneşlendik, sezonu açtık. Pazar günü de yorgun ama mutlu bir şekilde evimize döndük. Önümüzdeki hafta sonu Foça'ya gitmemiz gerekiyor, bir sonraki pazar da babalar günü olduğundan 2 hafta daha Çeşme'ye gidemeyiz. Artık 20 gün sonra falan gidebileceğiz. Neyse ki daha yazın başı, daha çok zaman var, bol bol yüzeriz.

9 yorum:

[ fiкяiмiи iиcє güℓü ] dedi ki...

Ühüüüü... denizim geldi, tatilim geldi, kaçmak istiyoruuuum, karpuz kabuklarının peşinden gitmek istiyoruuuum.:))

pınar dedi ki...

deniz mevsimini açmışsınız bile ne güzel. bizim tatile de az kaldığından kıskanmıyorum işte:) hem bu yaz görüşücez demi çenebaz? haziranın bitmesini iple çekiyorum.

Oya Kayacan dedi ki...

Tatil hazırlıkları ne keyifli. İyi yazlar. Çeşme'de Altın Yunus'a inen yolun başı dört yol ağzında, soldaki avlu içinde iki katlı eski ev duruyor mu?

Elçince dedi ki...

tam nerdesin yazacaktım yeni posttunu gördüm bir çırpıda okudum,ohh valla sefa yapılmış ev temizlenmiş mis mis...

cenebaz dedi ki...

Fikrişim, mevsimden mi ne, gerçekten insanın tatili geliyor. İnşallah, istediğin gibi bir tatil yaparsın bu yaz:))

cenebaz dedi ki...

Pınarcım, inşallah bu yaz görüşüyoruz:))

cenebaz dedi ki...

Oya hanım, merhaba. Orada hep iki katlı evler var ama bu kez gitiğimizde sizin için özellikle daha dikkatli bakacağım:))

cenebaz dedi ki...

Elçincim, evet keyfi güzel oluyor. Kısmetse 21 Haziranda eşim yıllık izne çıkıyor, 15 gün orada olacağız. İple çekiyorum, çekiyoruz:))

denizanasi dedi ki...

ben de ben de:))))